Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom ze Szczucina mieszkanka Mazowsza odzyskała skradzionego psa

Data publikacji 26.10.2017

20 października br. z Komisariatem Policji w Szczucinie skontaktowała się telefonicznie 21-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, która poinformowała funkcjonariuszy, że jedzie do miejscowości Szczucin, gdzie na stacji paliw umówiła się z mężczyzną, który w jednym z serwisów ogłoszeniowych oferował do sprzedaży psa. Kobieta poinformowała policjantów, że na załączonych do ogłoszenia zdjęciach rozpoznaje swojego pupila, którego skradziono 3 sierpnia br. z terenu jej posesji.

Zgłaszająca została poinstruowana o konieczności utrzymania stałego kontaktu z funkcjonariuszami KP w Szczucinie. W trakcie, oczekiwania na przyjazd 21-latki funkcjonariusze odnaleźli przedmiotowe ogłoszenie na portalu internetowym i rozpoznali posesję na terenie gminy Szczucin należącą do mężczyzny trudniącego się handlem psami (działalność prowadził na terenie Powiatu Dąbrowskiego).

Następnie policjanci wspólnie ze zgłaszającą udali się na umówione miejsce transakcji, gdzie zatrzymali 42-letniego mężczyznę. W jego pojeździe odnaleziono pupila zgłaszającej. Właścicielka zwierzaka stwierdziła, że pies ma wszczepiony czip. Po sprawdzeniu elektronicznym czytnikiem, który posiadała okazało się, że wyświetlony przez urządzenie numer mikroprocesora zgadza się z numerem podanym na metryce psa. Policjanci w pojeździe sprawcy znaleźli także wypisaną dla sprzedawanego psa książeczkę zdrowia, która została zabezpieczona do dalszego toku postępowania.

Od właścicielki pupila funkcjonariusze KP w Szczucinie przyjęli zawiadomienie o kradzieży. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym mężczyzną, oświadczył on, iż psa zakupił w Sandomierzu około półtora miesiąca temu. Teraz mieszkaniec Powiśla Dąbrowskiego odpowie za paserstwo (art. 291 Kodeksu Karnego - kto nabywa rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego … ) – grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony