Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim

Data publikacji 26.10.2017

Już od ponad roku w województwie kujawsko-pomorskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które służy społeczeństwu do zgłaszania miejsc, w których konieczna jest "wizyta" policjantów. Mieszkańcy powiatu wskazali do tej pory 422 miejsca, które uważają za zagrożone.

Od ponad roku w województwie kujawsko-pomorskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą Internetu mogą oni podpowiadać policjantom, gdzie np. kierujący pojazdami notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość, gdzie są źle ustawione znaki drogowe, bądź miejsca gromadzenia się bezdomnych, czy osób spożywających alkohol

W powiecie brodnickim przez ponad rok od czasu uruchomienia KMZB mieszkańcy miasta i powiatu nanieśli 422 miejsca, które uważają za zagrożone. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych i spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, ale także wszystkich innych jednostek policji.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja