Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 26.10.2017

Szczęśliwe zakończyły się poszukiwania starszej pani, w których wzięło udział ponad 100 policjantów i prawie 50 strażaków. Starsza pani zaginęła po wyjściu z kościoła. Jej poszukiwania trwały kilka godzin. Kobieta trafiła już pod opiekę rodziny.

25 października 2017 r. w godzinach popołudniowych sieradzka policja została powiadomiona o zaginięciu 81-letniej kobiety, cierpiącej na zaniki pamięci. Starsza pani zaginęła po wyjściu z kościoła przy ulicy Klasztornej w Warcie. Z uwagi na wiek i stan zdrowia zaginionej podjęto decyzję o skierowaniu do poszukiwań jak największej liczby policjantów. W ciągu godziny do służby stawiło się ponad 120 funkcjonariuszy z sieradzkiej komendy oraz z podległych komisariatów. Zostali oni skierowani do Warty, gdzie podjęli akcję poszukiwawczą. O wsparcie poproszono również strażaków z OSP z terenu miasta i gminy Warta. Na apel odpowiedziało prawie 50 strażaków, którzy czynnie wsparli działania policji. Po kilku godzinach poszukiwań około północy starszą panią odnaleźli strażacy  w rejonie miejscowego szpitala. Po przebadaniu przez lekarza oddano ją pod opiekę najbliższej rodzinie.

Tego typu poszukiwania starszych, często schorowanych osób zdarzają się na szczęście sporadycznie. Jednak za każdym razem traktowane są priorytetowo z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia takiej osoby. Policja zwraca się również z apelem do rodzin osób – szczególnie tych z zanikami pamięci, aby od wewnętrznej strony wierzchnich ubrań przymocowywać informację z podstawowymi danymi i numerem kontaktowym do najbliższych. Ułatwi to działania policji w razie napotkania takiej osoby jeszcze przed zgłoszeniem o ewentualnym zaginięciu.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policyjne radiowozy przed budynkiem
  • policyjne radiowozy
Powrót na górę strony
Polska Policja