Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Nielegalna produkcja i sprzedaż podrobionej biżuterii

Data publikacji 26.10.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP Lublinie i z komisariatu w Bełżycach ujawnili i zabezpieczyli prawie 600 sztuk podrobionej biżuterii opatrzonej znakami towarowymi jednej ze znanych marek. Wstępne straty na szkodę firmy wynoszą nie mniej niż milion złotych. 55 latkowi grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie i z komisariatu w Bełżycach weszli na jedną z posesji w gm. Bełżyce.  Z ustaleń policjantów wynikało, że 55 letni mężczyzna prowadzi tam nielegalną działalność. Mieszkaniec powiatu lubelskiego zajmował się wprowadzaniem do obrotu podrobionej biżuterii opatrzonej nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.  

Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 580 sztuk biżuterii, były to głównie kolczyki i  zawieszki. Wstępne straty na szkodę firmy szacowane są na kwotę nie mniejszą niż milion złotych.

Jak ustalili policjanci 55- latek zajmował się także produkcją biżuterii. Kupował poszczególne akcesoria tworząc z nich gotowe zestawy, które także opatrzone były znakami towarowymi innej znanej firmy. Zabezpieczyliśmy około 500 szt. produktów  przeznaczonych do produkcji biżuterii m.in. (kryształki, łańcuszki) oraz ok. 1000 szt. podrobionych znaków identyfikacyjnych . Trwa szacowanie dalszych strat, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Sprawca tym procederem zajmował się od dłuższego czasu, czyniąc sobie z uzyskanych zysków stałe źródło dochodu. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

R.L.R

 

 

 

Powrót na górę strony