Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Jawora na podium zawodów strzeleckich wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych

Data publikacji 26.10.2017

Funkcjonariusz z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. Chociaż jego koronną dyscypliną jest karabin dowolny, tym razem stanął na podium w konkurencji pistolet maszynowy. Podczas Zawodów Strzeleckich o Puchar Rektora – Komendanta Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu policjant zdobył brązowy medal. Do „złota” asp. szt. Rafałowi Sokołowskiemu zabrakło zaledwie 2 punktów. Zdobyty medal trafił do bogatej kolekcji utalentowanego policyjnego strzelca.

 We Wrocławiu odbyły się zawody strzeleckie, zorganizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. W turnieju wziął udział policjant z Jawora – asp. szt. Rafał Sokołowski, który reprezentował garnizon dolnośląskiej Policji. Występ na wojskowej strzelnicy okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. Chociaż nie była to jego koronna dyscyplina, to w kategorii pistoletu maszynowego zajął 3 miejsce. Tym samym pozostawił w pokonanym polu blisko 60 reprezentantów różnych służb mundurowych z terenu kraju.

Zdobywając brązowy medal policjant uzyskał wynik 190 pkt. na 200 możliwych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do złotego medalu zabrakło mu zaledwie 2 pkt. Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 13 lat. Jaworski policjant odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej, wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata.

Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR. Policjant swój rekord życiowy ustanowił podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich w czeskim Hradec Kralove zdobywając 592 punktów na 600 możliwych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • asp. szt. Rafał Sokołowski
  • asp. szt. Rafał Sokołowski
  • dyplom i puchar
  • dyplom
  • puchar
  • uczestnicy zawodów strzeleckich
Powrót na górę strony