Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza

Polkowiccy policjanci namierzyli mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń m.in. budynków gospodarczych. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu kilka tego typu przestępstw, gdzie łączne straty oszacowano na kwotę blisko 200 tys. zł. Za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku prowadzonych szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o serię podpaleń.

Policjanci realizowali różnego rodzaju czynności w tej sprawie wyjaśniając okoliczności pożarów pomieszczeń gospodarczych, do których doszło w ostatnim czasie, we wsi Wierzchowice na terenie gminy Gaworzyce. W wyniku tych zdarzeń spłonęły m.in. spore ilości siana oraz różne sprzęty rolnicze, a straty na szkodę osób pokrzywdzonych oszacowano łącznie na kwotę blisko 200 tys. zł.

Prowadząc działania o charakterze operacyjnym funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, dający podstawę do typowania, a następnie zatrzymania mężczyzny podejrzanego o te przestępstwa i przedstawienia zarzutów zniszczenia mienia.

Zatrzymany 45-latek trafił prosto do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

  • Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza
  • Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza

Opis filmu: Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.49 MB)

Powrót na górę strony