Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie indyjskie w mieszkaniu

Data publikacji 27.10.2017

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Swoszowic, który w swoim mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Zabezpieczono blisko 2 kilogramy suszu.

Kilka dni temu policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie uzyskali informacje, że 22-letni mieszkaniec Swoszowic może uprawiać konopie indyjskie. Pod wytypowanym adresem, w jednym z pokojów domu jednorodzinnego, funkcjonariusze znaleźli zainstalowane dwie metalowe rurki, na których suszyły się łodygi zielska. Zapach łodyg oraz wynik, który pokazywał  tester nie pozostawiały wątpliwości, że były to konopie indyjskie. Susz ważył prawie 2 kilogramy.

22-latek twierdził, że był to tylko …1 krzew konopi, który  uprawiał najpierw w doniczce w domu, a kiedy roślina przekroczyła metr wysokości przesadził ją do przydomowego ogródka, gdzie dalej rosła. Niedawno ściął olbrzymi krzew, a łodygi zawiesił w pokoju do wysuszenia.

Pomimo młodego wieku mężczyna jest dobrze znany policjantom. W przeszłości  kilkakrotnie notowany był za posiadanie narkotyków.

Teraz usłyszał zarzut uprawy znacznych ilości konopi indyjskich i zarzut posiadania znacznych ilosci środków odurzających. Podejrzany podpisywał będzie listę osób dozorowanych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony