Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 2,2 tys. porcji amfetaminy w mieszkaniu

Data publikacji 27.10.2017

Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli w jego miejscu zamieszkania ukrytą pod blatem stołu amfetaminę, z której można by było uzyskać blisko 2,2 tys. porcji handlowych. Decyzją sądu mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

Policjanci na podstawie posiadanych informacji ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kłodzkiego może posiadać narkotyki. Podczas sprawdzania pomieszczeń 33-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Środki odurzające ukryte były pod stołem. Mężczyzna przykleił taśmą worek z amfetaminą pod blatem. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu mężczyzny również wagę elektroniczną. Policjanci zabezpieczyli blisko 2,2 tysiące porcji amfetaminy. 33-latek, wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku dalszych czynności policjanci udowodnili zatrzymanemu, że od czerwca 2015 r. do chwili zatrzymania zajmował się dystrybucją narkotyków. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów wydał już postanowienie wobec podejrzanego o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Blisko 2,2 tys. porcji amfetaminy w mieszkaniu

Pobierz plik Blisko 2,2 tys. porcji amfetaminy w mieszkaniu (format mp4 - rozmiar 26.98 MB)

Powrót na górę strony