Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkotykowy „biznes” i papierosową kontrabandę

Data publikacji 27.10.2017

Zorganizowane działania przeprowadzone przez policjantów i celników doprowadziły do zatrzymania czterech osób. Służby ujawniły 1,5 kg narkotyków oraz ponad 0,5 mln nielegalnych papierosów i krajanki tytoniowej.

Inowrocławscy kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu od dłuższego czasu namierzali grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym procederem. Gdy mieli już wystarczające informacje i dowody na ich działalność, policjanci i celnicy wkroczyli do łącznie siedmiu mieszkań oraz posesji na terenie Inowrocławia. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli łącznie m. in. ponad 1,5 kg marihuany, blisko 200 kg krajanki tytoniowej, ponad 0,5 mln papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, wagi elektroniczne, strunowe woreczki, telefony komórkowe i gotówkę. Do sprawy zostały zatrzymane cztery osoby w wieku od 22 do 50 lat.

Policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, który został objęty śledztwem nadzorowanym przez inowrocławską prokuraturę. Działania policjantów doprowadziły do tego, że, jak dotąd, zarzuty usłyszała 50-latka, która odpowie z ustawy karnej skarbowej za posiadanie części zabezpieczonych nielegalnych wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy.

Policjanci doprowadzili wczoraj (26.10.17) podejrzaną z wnioskiem o jej tymczasowe aresztowanie do prokuratury. Tam złożyła wyjaśnienia. Prokurator zdecydował, że 50-latka zostanie objęta policyjnym dozorem, nie może też opuszczać kraju. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Przewidywane są dalsze zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • worki z krajanką
  • zabezpieczona krajanka
  • kartony z papierosami
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony