Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

70-latek uratowany przez policjantów

Data publikacji 27.10.2017

Szybkie i zdecydowane działania starachowickich policjantów uratowały życie 70-letniemu mężczyźnie, który zasłabł w kabinie auta ciężarowego na skutek zatrucia gazem. 70-latek trafił do szpitala, ale jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj wieczorem do starachowickiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował o zaginięciu swojego 70-letniego ojca. Z informacji jakie przekazał policjantom wynikało, że ostatni kontakt telefoniczny miał z nim około południa. Wówczas 70-latek jechał na rozładunek towaru pojazdem ciężarowym z Elbląga w kierunku Ciechanowa. Nagle kontakt urwał się, pomimo tego, że telefon był aktywny.

Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Sprawdzali m.in. czy pojazd nie brał udziału w zdarzeniu drogowym, kontaktowali się ze szpitalami oraz ustalali dokładną trasę przejazdu by określić, gdzie faktycznie znajduję się pojazd ciężarowy, którym kierował 70-latek. Dzięki szbkim i skutecznym działaniom mundurowych udało się to. Na ustalone miejsce natychmiast skierowano policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Okazało się, że w kabinie ciężarówki funkcjonariusze znaleźli mężczyznę, z którym był utrudniony kontakt. Przybyli ratownicy stwierdzili, że 70-latek prawdopodobnie zatruł się wydobywającym się z butli gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Mężczyzna trafił do szpitala, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony