Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napaść na policjantów

Czterej bracia, którzy zaatakowali policjantów, zostali tymczasowo aresztowani przez rudzki sąd. Mężczyźni dopuścili się czynnej napaści podczas interwencji na ulicy Podgórze. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło, gdy policjanci z „dwójki” chcieli zatrzymać poszukiwanego przez rudzki sąd 22-letniego Dawida G. Mężczyzna został zauważony przez stróżów prawa na ulicy Podgórze, w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności rudzianin rzucił się na jednego z mundurowych, wołając do pomocy braci. Chwilę później, na ulicy doszło do czynnej napaści na policjantów.

22-latek i jego trzej bracia zaatakowali stróżów prawa używając butelek i noży, chcąc w ten sposób uchronić brata przed zatrzymaniem. Na miejsce przyjechało kilka dodatkowych patroli. Stanowcza reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania wszystkich agresorów. To czterej bracia w wieku 19, 20, 22 i 23 lat. Wszyscy byli już wcześniej notowani. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z rudzkiej komendy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego prokuratura wystąpiła z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i sprawcy trafili do aresztu na 3 miesiące. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

  • Areszt za napaść na policjantów
  • Areszt za napaść na policjantów
Powrót na górę strony