Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi ruszyli z pomocą niedoszłemu samobójcy

Data publikacji 27.10.2017

Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenia, bądź chwilowe załamanie, popycha ludzi do dramatycznego kroku. Na szczęście wystarczy krótka informacja przez telefon alarmowy i na miejscu pojawią się niezbędne służby ratunkowe. W ten sposób dzielnicowi wspólnie z ratownikami medycznymi uratowali życie 33-latka, który chciał się go pozbawić.

Wczoraj, 27.10.br., dyżurny iławskiej komendy otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o tym, że mieszkaniec Iławy połknął znaczną ilość tabletek. Dyżurny natychmiast podjął czynności i na miejsce wysłał najbliższy patrol. Byli to dzielnicowi st. asp. Dominik Siestrzewitowski, st. asp. Tomasz Grysz oraz asp. Rafał Żurawski.

Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie w jednym z pokojów zauważyli leżącego na łóżku nieprzytomnego mężczyznę. Funkcjonariusze ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej. 33–latek po chwili na zmianę odzyskiwał i tracił świadomość. Dzielnicowi cały czas starali się rozmawiać z mężczyzną nie pozwalając mu zasnąć. Funkcjonariusze kontrolowali jego czynności życiowe do przyjazdu karetki pogotowia. Mieszkaniec Iławy został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Iławscy dzielnicowi będąc policjantami pierwszego kontaktu wiedzą, że w wielu przypadkach takich zgłoszeń szybka interwencja policji – często we współpracy z innymi służbami – ratuje ludzkie życie. Jak zgodnie podkreślają policjanci, taka skuteczna pomoc to dla nich moment największej satysfakcji w policyjnej służbie.

(KWP w Olsztynie)

  • Dzielnicowy, który ruszył z pomocą niedoszłemu samobójcy
  • Dzielnicowy, który ruszył z pomocą niedoszłemu samobójcy
  • Dzielnicowy, który ruszył z pomocą niedoszłemu samobójcy
Powrót na górę strony