Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież ponad 160 tys. zł. z konta bankowego

Data publikacji 29.10.2017

Kilkumiesięczna praca koluszkowskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawcy pokonania zabezpieczeń elektronicznych do konta bankowego jednej z firm budowlanych. W zatrzymaniu 41-letniego obywatela Ukrainy wsparcia udzielili funkcjonariusze Straży Granicznej. Łupem rabusia padła kwota ponad 160 tyś. zł. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego. Trwają ustalenia czy sprawca działał sam.

Do przełamania elektronicznych zabezpieczeń konta bankowego przedsiębiorstwa funkcjonującego od wielu lat w branży budowalnej doszło w kwietniu br. Właściciel firmy złożył w tej sprawie zawiadomienie, które rozpoczęło procedurę żmudnego dochodzenia.

Sprawdzane były wszystkie możliwe wątki i uzyskane informacje. Skrupulatne gromadzenie materiału dowodowego w sprawie pozwoliło na ustalenie, że za przestępstwem może stać 41-letni obywatel Ukrainy. Utrudnieniem w jego zatrzymaniu była fakt, że mężczyzna ten wielokrotnie opuszczał terytorium Polski i nie posiadał żadnego adresu zameldowania na terenie naszego kraju.

O wsparcie w zatrzymaniu mężczyzny zwrócono się do oddziałów Straży Granicznej stacjonujących na granicy polsko-ukraińskiej. 21 października funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podejrzewanego. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania wymienionego czynu i przywłaszczenia ponad 160 tyś. zł, za który zgodnie z polskim prawem grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Dalsze postępowania pozwoli ustalić czy mężczyzna miał jakiś wspólników.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony