Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony mężczyzna odnaleziony przez policjantów

Data publikacji 30.10.2017

Policjanci z lipskiej komendy odnaleźli 51-letniego mieszkańca Kępy Piotrawińskiej. Poszukiwania trwały dwa dni. Pomoc funkcjonariuszy nadeszła w ostatniej chwili. Wychłodzony i osłabiony mężczyzna leżał w zaroślach około 3 km od domu.

W piątek po południu oficer dyżurny lipskiej policji został powiadomiony przez zaniepokojonego mieszkańca gminy Solec nad Wisłą o zaginięciu 51-letniego mężczyzny mieszkańca miejscowości Kępa Piotrawińska. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wieczorem wyszedł ze sklepu w nieznanym kierunku. Początkowo był szukany przez członków rodziny, sąsiadów a także przez mieszkańców wsi. Jednak poszukiwania te nie dały rezultatu.

Po zgłoszeniu, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W akcję poszukiwawczą 51-letniego zaginionego zaangażowano mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Sadkowic i Pawłowic oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Po dwóch dniach intensywnych poszukiwań policjanci sprawdzając teren pomiędzy rzeką Wisłą, a wałem przeciwpowodziowym odnaleźli leżącego w zaroślach mężczyznę. Był wyziębiony i osłabiony. Lipscy policjanci udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. Pomoc na szczęście nadeszła w porę. Dzięki dobrze zorganizowanej akcji, poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony