Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadziałali wspólnie i uratowali 70-latka

Data publikacji 30.10.2017

Wspólne działania chełmińskich i starachowickich policjantów doprowadziły do uratowania 70-latka. Mężczyzna zasłabł w kabinie ciężarówki na skutek zatrucia gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

W godzinach nocnych z czwartku na piątek, z 26/27.10.br., dyżurny KPP w Chełmnie został powiadomiony przez funkcjonariusza z KPP w Starachowicach o przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu kierowcy TIR-a. Na podstawie ustalonego przez nich położenia telefonu zaginionego mężczyzny wytypowano, że ma on się znajdować na pograniczu miejscowości Wabcz i Paparzyn w powiecie chełmińskim.

Policjanci z Chełmna sierż. szt. Sebastian Olech i st. sierż. Mateusz Banach patrolując teren poszukiwanego MAN-a zauważyli w Paparzynie, na stacji paliw. Gdy podeszli bliżej zobaczyli, że w kabinie pojazdu leży mężczyzna, który nie reagował na ich sygnały. Policjantom udało się otworzyć drzwi kabiny. Mężczyzna miał problemy z oddychaniem i funkcjonariusze nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Mundurowi udzielili kierowcy pomocy przedmedycznej, udrażniając drogi oddechowe.

W kabinie wyczuwalna była woń gazu, który ulatniał się ze stojącej tam butli. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zatrucie. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony