Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 30.03.2006

W ostatniej chwili dotarła pomoc do 23-letniego mężczyzny, który w środku nocy zasnął w samochodzie i omal nie zginął w przegrzanym samochodzie. Interweniujący patrol policji wybił szybę w stojącym Audi i ocucił siedzącego za kierownicą człowieka. Półprzytomnego wyciągnięto z zadymionego wnętrza i udzielono pierwszej pomocy.

Zdarzenie rozegrało się w nocy na parkingu przy ul. Rzecznej w Ustrzykach Dolnych. Tuż po godzinie 2. dyżurny Komendy Powiatowej Policji odebrał telefoniczne zgłoszenie o samochodzie, który stanął w kłębach dymu. Na miejscu natychmiast zjawili się policjanci. Zobaczyli w kabinie pełnej dymu nieprzytomnego człowieka. Silnik samochodu pracował. Decyzja zapadła natychmiast, policjanci wybili boczną szybę i wyciągnęli na zewnątrz mężczyznę. Udzielono mu pomocy przedlekarskiej zanim przybyło pogotowie.

Okazało się, że Paweł B. wyszedł w nocy do samochodu, który niedawno sprowadził zza granicy i włączył silnik. Ogrzewanie spowodowało, że mężczyzna zasnął. Pracującyna postoju silnik przegrzał się, co spowodowałorozszczelnienie filtra oleju. To właśnie wyciek oleju powodowałduże zadymienie.

Były to ostatnie chwile przed wybuchem pożaru. Pożaru, który pozostawiłby siedzącego wewnątrz bez szans. Pomoc przyszła w porę.
Powrót na górę strony