Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świnoujski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 31.10.2017

Spostrzegawczość oraz właściwa reakcja policjanta będącego w czasie wolnym od służby pozwoliły na zatrzymanie ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Jadący pociągiem na urlop sierżant Marcin Bryl z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozpoznał i zatrzymał 26-latka poszukiwanego za szereg przestępstw i wykroczeń, który teraz spędzi za kratkami więzienia ponad 3 lata.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych w pociągu dalekobieżnym, jadącym ze Szczecina na południe kraju. W jednym  z przedziałów znajdował się sierżant Marcin Bryl z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który właśnie udawał się na urlop. Wśród wielu osób podróżujących pociągiem funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. 26-latek miał na swoim kradzieże i włamania, za co sądy wydały za nim listy gończe i nakazy zatrzymania - łącznie sześć podstaw prawnych. 

Policjant bez wahania zatrzymał planującego opuścić pociąg na najbliższej stacji mężczyznę, po czym powiadomił dyżurnego Policji w Stargardzie. Kiedy pociąg zatrzymał się, funkcjonariusz przekazał zatrzymanego oczekującemu już na dworcu patrolowi.

Poszukiwany świnoujścianin trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi łącznie ponad 3 lata.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony