Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełm: Obrazy jak z tragicznego w skutkach wypadku mogą szokować , ale mają również przemawiać do wyobraźni

Data publikacji 30.10.2017

Już kolejny raz chełmska drogówka wspólnie z Automobilklubem Chełmskim zorganizowały akcję poświęconą bezpieczeństwu w ruchu drogowym . Tym razem odbyła się ona pod nazwą „Stop Wypadkom”. Obrazy jak z rzeczywistego, tragicznego w skutkach wypadku, mogą szokować, ale mają również przemawiać do wyobraźni wszystkich tych , którzy bagatelizują przepisy ruchu drogowego. Termin naszej akcji też nie jest przypadkowy. Trwają działania pn. " Znicz" na drogach panuje duży ruch, przypominamy o zachowaniu rozsądku za kierownicą i apelujemy o rozwagę.

Termin realizacji akcji „Stop Wypadkom” został wybrany nieprzypadkowo. W okresie związanym z obchodami Wszystkich Świętych na drogach panuje wzmożony ruch. Dochodzą do tego  niesprzyjające warunki  atmosferyczne. Dlatego też właśnie teraz musimy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Akcja rozpoczęła się dzisiaj w południe na drodze krajowej nr 12 na ulicy Podgórze w Chełmie.

Kierowcy  mieli okazje zobaczyć obraz sugerujący zdarzenie drogowe, którego skutkiem była śmierć człowieka. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczną jazdę, na stosowanie się do obowiązujących przepisów, oznakowania oraz na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Była to już kolejna tego typu akcja plenerowa chełmskiej drogówki realizowana wspólnie z Automobilklubem Chełmskim.
E.C.

 

Powrót na górę strony