Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie narkotyków

Data publikacji 31.10.2017

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli blisko 4 kilogramy środków odurzających. Jaworznianin usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy jaworznickiej komendy od jakiegoś czasu mieli podejrzenia, że 23-letni mieszkaniec Jaworzna posiada niedozwolone środki. Wiedząc jakim samochodem może się poruszać, w minioną środę wieczorem na ulicy Krakowskiej zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się ktoś inny, ale na miejscu pasażera siedział podejrzewany 23-latek. W samochodzie czuć było woń marihuany. Podczas przeszukania, przy 23-latku znaleziono kilka porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kolejnym krokiem było sprawdzenie jego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności śledczy znaleźli narkotyki w budynku gospodarczym. Łącznie zabezpieczono blisko 4 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy, a także wagę elektroniczną i woreczki foliowe. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 150 tys. zł. Szacuje się, że z takiej ilości narkotyków można by było wytworzyć około 35 tys. porcji dilerskich.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Jaworznie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek śledczych, wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

  • Areszt za posiadanie narkotyków
  • Areszt za posiadanie narkotyków
  • Areszt za posiadanie narkotyków
Powrót na górę strony