Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 31.10.2017

Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenia, bądź chwilowe załamanie popycha ludzi do desperackiego kroku. Na szczęście wystarczy krótka informacja przez telefon alarmowy i na miejscu pojawią się niezbędne służby ratunkowe. W ten sposób policjanci wspólnie ze strażakami uratowali 22-latka.

W niedzielę, 29.10.br., o 17:00 do dyżurnego świeckiej policji zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec gminy Dragacz, z powiatu świeckiego, informując, że jego syn wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie udali się na miejsce, podczas rozmowy z matką zaginionego ustalili, że desperat, po tym jak wszczął awanturę w domu, wyskoczył przez okno, informując bliskich, że "zamierza się zabić".

Gdy tylko mundurowi ustalili rysopis zaginionego od razu rozpoczęli poszukiwania. Do akcji zostało skierowanych 20 policjantów. Z pomocą przybyli również strażacy. Funkcjonariusze zaczęli przeczesywać pobliskie nieużytki rolne wraz z psem tropiącym. Sprawdzili również nadbrzeże Wisły, parki, stacje paliw, restauracje oraz przystanki autobusowe i dworce. Poszukiwania utrudniał fakt, że potencjalne miejsce zdarzenia dotyczyło przede wszystkim obszaru rolnego, a dodatkowo był już późny wieczór.

Świeccy policjanci, nie ustając w poszukiwaniach, ustalili, że 22-latek może przebywać na terenie powiatu grudziądzkiego. Po północy nastąpił szczęśliwy finał poszukiwań. Grudziądzcy mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd, którym, jak wynikało z ustaleń, miał kierować właśnie poszukiwany desperat.

Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy. Obecnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • poszukiwania za 22-latkiem
  • poszukiwania za 22-latkiem
  • poszukiwania za 22-latkiem
  • poszukiwania za 22-latkiem
Powrót na górę strony