Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany odpowie za zniszczenie epitafium smoleńskiego

Kryminalni z Komisariatu Policji w Gdyni-Karwinach zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o zniszczenie krzyża będącego częścią Epitafium Smoleńskiego znajdującego się przy jednym z kościołów w Gdyni-Karwinach. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa za, które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni-Karwinach uzyskał informacje, że przy jednym z kościołów został uszkodzony krzyż będący częścią Epitafium Smoleńskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany sprawca wyrwał metalowy krzyż przytwierdzony do ściany kościoła po czy porzucił go nieopodal miejsca, w którym pierwotnie się znajdował.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa pracowali kryminalni z komisariatu policji w Gdyni-Karwinach. Zebrane przez nich informacje i poczynione ustalenia doprowadziły do zatrzymania 20-letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o to przestępstwo.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony