Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice handlowali i przemycali narkotyki

Data publikacji 12.02.2008

Policjanci z CBŚ, wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Krakowie, zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej, wywodzącej się z młodzieżowych bojówek jednego z klubów piłkarskich, zajmującej się handlem i przemytem narkotyków. W ich ręce wpadł najpierw jeden z przywódców gangu. W trakcie przeszukania pomieszczeń, gdzie przestępcy przechowywali narkotyki, znaleziono dokumenty jednego z członków grupy. Dzięki temu policjanci szybko wytropili poszukiwanego listem gończym Krzysztofa B.

Nad tą sprawą funkcjonariusze CBŚ pracowali od kilku miesięcy. Z ich ustaleń wynikało, że na południu Polski działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się handlem i przemytem narkotyków. Gang wywodził się z młodzieżowych bojówek jednego z klubów piłkarskich. Przestępcy rozprowadzali kokainę, amfetaminę, tabletki ekstazy i marihuanę na terenie województwa małopolskiego, dolnośląskiego, ale również na Pomorzu.

Podczas pierwszej realizacji w ręce policjantów wpadł jeden z przywódców grupy. W czasie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie blisko 0,5 kg marihuany. Wtedy policjanci dotarli też do miejsc, gdzie przestępcy przechowywali środki odurzające. Tam zabezpieczono blisko 3,5 kg amfetaminy i 53 gramy kokainy.

W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli dokument tożsamości jednego z członków grupy przestępczej – Krzysztofa B. Jak się okazało mężczyzna był od roku poszukiwany listem gończym. Policjanci szybko wpadli na jego trop. Krzysztof B. został zatrzymany w wyniku sprawnie zorganizowanej zasadzki. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Okazało się, że w bieliźnie miał ukryte narkotyki. Policjanci znaleźli przy nim kilka torebek z kokainą.

Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli ponadto 700 gramów substancji zawierających amfetaminę, kokainę, metaamfetaminę i marihuanę. Funkcjonariusze znaleźli też wagę elektroniczną i foliowe torebki służące do porcjowania narkotyków, a także zeszyt z odręcznymi zapiskami dotyczącymi realizowanych przez mężczyznę transakcji narkotykowych. Zabezpieczono również ponad 4600 zł i 50 euro. Jak przypuszczają stróże prawa, pieniądze mogą pochodzić z przestępczej działalności Krzysztofa B.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni są już na tropie pozostałych członków grupy. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Powrót na górę strony