Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Wojewódzki Policji z wizytą u mł. asp. Tomasza Kowalika

Data publikacji 31.10.2017

Dzisiaj nadinsp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie i podinsp. Mariusz Kołtun Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie odwiedzili mł. asp. Tomasza Kowalika. Funkcjonariusz krasnostawskiej komendy odniósł obrażenia w wypadku, do którego doszło podczas pełnienia służby. Policjant jest już w domu, przed nim dalsze leczenie i rehabilitacja.

Mł. asp. Tomasz Kowalik jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy.  18 października br. podczas pełnienia służby, odniósł obrażenia w wypadku drogowym.  

Policjant wraz z koleżanką z patrolu wykonywali czynności związane z kolizją drogową.  Radiowóz policyjny miał włączone światła - błyskowe i mijania.   W pewnym momencie w tył pojazdu uderzyło osobowe renault.  Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z oplem zafirą.

Mł. asp. Tomasz Kowalik z obrażeniami trafił do szpitala.   Policjant jest już w domu. Dzisiaj przebywającego na zwolnieniu lekarskim funkcjonariusza odwiedzili - nadinsp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie i podinsp. Mariusz Kołtun Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie.

Nasz kolega wraca powoli do zdrowia, co nie jest łatwe. Trzeba się bowiem uporać nie tylko z bólem fizycznym, ale również ze wspomnieniami i śmiercią koleżanki z patrolu.  

Przy okazji dzisiejszej wizyty nadinsp. Paweł Dobrodziej wręczył policjantowi przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  Pana Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka środki przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację.

R.L.R.

 

 

Powrót na górę strony