Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali paserów podczas demontażu pojazdów

Legniccy policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie miasta. W magazynie na prywatnej posesji funkcjonariusze ujawnili elementy pięciu pociętych samochodów marki Audi skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z tym przestępczym procederem. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy kilka dni temu trafili na trop dziupli samochodowej. Prywatna posesja usytuowana była na obrzeżach miasta w miejscu, które nie budziło żadnych podejrzeń.

Pod koniec października br. po wejściu legnickich funkcjonariuszy na teren nieruchomości okazało się, że w pomieszczeniach magazynowych znajduje się kilka pociętych samochodów marki Audi. Auta pochodziły głównie z kradzieży na terenie Niemiec, a dokonanych zaledwie kilkanaście, a nawet kilka dni wcześniej.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 44 lat mających związek z tą sprawą. Osoby te skradzione samochody dzieliły na podzespoły.

Funkcjonariusze obu zatrzymanym przedstawili zarzuty paserstwa, dotyczące ukrywania pięciu samochodów skradzionych za zachodnią granicą, wartych ponad 340 tys. zł.

Sąd na wniosek prokuratury aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.61 MB)

Powrót na górę strony