Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej podczas akcji „Znicz”

Data publikacji 01.11.2017

Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. Jak co roku policjanci wszystkich pionów czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich bliskich. W tym szczególnym okresie na drogach powiatu ryckiego możemy spotkać wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej.

Wszystkich Świętych to dla wielu okres, w którym przemierzą setki kilometrów, aby zapalić znicz na grobie swoich bliskich. To właśnie dziś na naszych drogach obserwujemy znaczny ruch pojazdów i pieszych. Jak co roku, w działaniach uczestniczy Żandarmeria Wojskowa. Wspólne patrole mają jeden cel – bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych i przemieszczających się w tym czasie drogami naszego powiatu oraz zapewnienie płynności ruchu w rejonach cmentarzy. Aby ten cel osiągnąć funkcjonariusze kierują ruchem, wskazują miejsca parkingowe, pomagają pieszym bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Oczywiście prowadzą też kontrole i reagują w każdym przypadku naruszenia prawa.

Kierowcy, którzy przemieszczają się drogami naszego powiatu muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia pasażerów. Ich uwaga będzie skupiona na niedopuszczaniu do naruszeń przepisów prawa, które od lat są głównymi przyczynami wypadków drogowych i kolizji. Kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość, wykonujący nieprawidłowo manewry i wymuszający pierwszeństwo przejazdu muszą się liczyć z konsekwencjami.

Również piesi powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego apelujemy! Po pierwsze – bądźcie widoczni, noście odblaski, po drugie – zmierzając na groby bliskich osób poruszajcie się po chodnikach, a w przypadku ich braku po poboczu po lewej stronie drogi i po trzecie – w związku ze zwiększonym ruchem pojazdów i pieszych przechodźcie przez ulicę w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie przez jezdnię lub gwałtowne wchodzenie na drogę zza pojazdu lub innej przeszkody może okazać się tragiczne w skutkach. 

(KWP w Lublinie / dm)

Powrót na górę strony