Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w dniu wolnym od służby uratował desperata

Data publikacji 02.11.2017

Dobre rozpoznanie lokalnego środowiska i szybkość działania policjanta z Komisariatu Policji w Iłowej doprowadziły do uratowania młodego mężczyzny, który zostawił w domu list pożegnalny i chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz w dniu wolnym od służby nawiązał kontakt telefoniczny z poszukiwanym i go odnalazł. Ze względu na realne zagrożenie życia, odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

We wtorkowy wieczór, 31.10.br., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o młodym mieszkańcu powiatu żagańskiego, który wybiegł z mieszkania zostawiając na kuchennym stole list pożegnalny. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej. Z treści listu pożegnalnego wynikało, że desperat chce popełnić samobójstwo. Rodzina młodego mężczyzny nie wiedziała, w którym kierunku się oddalił i gdzie można go szukać. On z kolei nie odbierał od nikogo telefonu. Po tej informacji natychmiast zostały wszczęte działania poszukiwawcze, w których brali udział policjanci z Iłowej i Żagania. Na miejsce został również wysłany przewodnik z psem tropiącym. Pies podjął trop z domu mężczyzny w kierunku ogródków działkowych, na peryferiach miasta. Policjanci sprawdzali m.in. pustostany, pobliskie tereny leśne i drogi szutrowe.

Do działań poszukiwawczych włączył się policjant pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Iłowej, który wtedy miał dzień wolny od służby. Mundurowy, pochodzący z tej samej miejscowości co poszukiwany mężczyzna, znał go i nawiązał z nim telefoniczny kontakt. Po długiej rozmowie przekonał go, aby nie robił sobie krzywdy, a po dotarciu na miejsce i rozmowie z desperatem przekazał go policjantom służby patrolowej. Ze względu na jego stan psychiczny i realne zagrożenie dla jego życia, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała młodego mężczyznę do szpitala na obserwację. Dobre rozpoznanie lokalnego środowiska, szybkość działania, a przede wszystkim skuteczność iłowskiego policjanta doprowadziła do uratowania życia.

(KWP w Gorzowie)

Powrót na górę strony