Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za pozbawienie życia

Data publikacji 02.11.2017

Opatowscy policjanci zatrzymali 33- letnią mieszkankę powiatu, która usłyszała zarzut pozbawienia życia dziecka pod wpływem porodu oraz znieważenia jego zwłok. Przypomnijmy, noworodka odnaleziono w ubiegłą środę na cmentarzu w Ożarowie. Od momentu ujawnienia zwłok policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową w Opatowie pracowali na ustaleniem okoliczności tej sytuacji. Materiał zebrany przez śledczych w tej sprawie pozwolił wczoraj na zastosowanie przez sąd tymczasowego aresztu wobec 33-latki.

33- letnia kobieta została zatrzymana w poniedziałek, w miejscu zamieszkania.  Był to efekt pracy policjantów z opatowskiej komendy wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz nadzorującej postępowanie opatowskiej prokuratury.

Mieszkanka powiatu będzie odpowiadała teraz za pozbawienie życia swojego narodzonego dziecka, którego zwłoki odnalezione zostały 25 października w Ożarowie. Ujawniły je osoby, które wykonywały prace porządkowe na cmentarzu. Od tego momentu funkcjonariusze wraz z prokuraturą prowadzili działania w celu ustalenia wszystkich okoliczności tej sprawy. Włączyli się w nie również policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

We wtorek 33-lataka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Opatowie, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie oraz znieważenia jego zwłok. Wczoraj Sąd Rejonowy w Opatowie zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Ponadto w poniedziałek policjanci zatrzymali również 25-letnia mieszkankę powiatu opatowskiego, która wspólnie z 33-latką miała dopuścić się znieważenia zwłok dziecka. We wtorek prokurator rejonowy w Opatowie zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie

Powrót na górę strony