Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich

Data publikacji 02.11.2017

Wspólne działania Wydziałów do walki z Przestępczością Narkotykową KWP i KMP w Łodzi doprowadziły do zlikwidowania dwóch plantacji konopi indyjskich. Nielegalne uprawy roślin znajdowały się w prywatnych mieszkaniach znajdujących się w dzielnicach Łódź- Polesie oraz Łódź-Górna. Dzięki działaniom stróżów prawa blisko 18 kilogramów marihuany nie trafi na czarny rynek. Średzcy policjanci z kolei zatrzymali 27-letniego mężczyznę w związku z przestępstwami narkotykowymi. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci ujawnili uprawę marihuany. Zabezpieczyli 2 kg roślin konopi, z których można by uzyskać znaczne ilości marihuany.

30 października 2017 roku około godziny 15:00 policjanci wkroczyli do mieszkania znajdującego się na osiedlu Retkinia w Łodzi. Jak wynikało z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy, miała tam się znajdować nielegalna uprawa konopi indyjskich. Po wejściu do pomieszczenia przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W lokalu ujawniono dwa tzw. growboxy, czyli specjalne namioty służące do uprawy tych roślin, aparaturę używaną do prowadzenia plantacji, a także gotowy susz roślinny. We wnętrzu namiotów znajdowało się 8 roślin będących już w fazie kwitnienia. Policjanci zatrzymali dwie osoby tj. 28-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę, którzy znajdowali się w miejscu prowadzenia uprawy. Narkotyki znalezione zostały również w samochodzie zatrzymanego mężczyzny. Ponieważ użytkownik pomieszczenia na Retkini posiadał w domu rachunki za energię, z których wynikało, że opłaca lokal w dzielnicy Łódź- Górna, stróże prawa sprawdzili i to drugie mieszkanie. Tam został zatrzymany 23-latek z Łodzi. W mieszkaniu, które zajmował, również znajdowały się dwa „growboxy”, w których rosło aż 11 roślin konopi indyjskich. Dodatkowo w pomieszczeniu odnaleziona została torba z gotowym suszem roślinnym.

Łącznie w obydwu mieszkaniach zabezpieczono blisko 18 kilogramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeliu  m.in. zarzuty dotyczące uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi im za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych czynności operacyjnych uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu średzkiego może mieć związek z przestępstwami narkotykowymi. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło przeprowadzone przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez 27-letniego mężczyznę. W mieszkaniu, w pomieszczeniach gospodarczych, a także szklarniach usytuowanych na terenie posesji zabezpieczyli rośliny konopi innych niż włókniste w ilości blisko 2 kilogramów. Szacuje się, że z uprawy tej mozna było uzyskać znaczną ilość marihuany. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Ponadto w trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie handel środkami odurzającymi.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 27-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za uprawę konopi, z których można by było uzyskać znaczne ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Łodzi / KWP we Wrocławiu / mw)

  • KWP w Łodzi

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • KWP we Wrocławiu

  • zabezpieczone rośliny konopi
  • zabezpieczone rośliny konopi
Powrót na górę strony