Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli wyziębionemu mężczyźnie

Szybka pomoc głogowskich policjantów oraz reakcja świadka, który nie przeszedł obojętnie obok osoby leżącej na ziemi, być może zapobiegły tragedii. Na terenie prowizorycznego miejsca noclegowego, znajdował się mężczyzna, który był pozbawiony częściowo odzieży. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzna w stanie wyziębienia trafił do szpitala.

31 października br. około godziny 7.30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który pozbawiony jest częściowo odzieży. Człowiek ten miał przebywać na terenie prowizorycznego miejsca noclegowego, ukrytego za budynkami.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Tam udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna był faktycznie częściowo rozebrany. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Nie mogli nawiązać kontaktu z mężczyzną, ale nie stwierdzili aby był nietrzeźwy. Zespół pogotowia ratunkowego potwierdził stan silnego wyziębienia mężczyzny. Dzięki szybkiemu przewiezieniu do szpitala i udzielonej pomocy, stan ten nie zagrażał jego życiu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Nic jednak nie wskazuje na działanie osób trzecich.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • policjanci i ratownicy medyczni pomagają bezdomnemu
  • policjanci i ratownicy medyczni pomagają bezdomnemu
  • policjant i ratownik medyczny pomagają bezdomnemu
  • policjanci i ratownicy medyczni pomagają bezdomnemu
Powrót na górę strony