Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 02.11.2017

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. 32-latek zaatakował świnoujskich funkcjonariuszy podczas interwencji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia. Za czynną napaść na policjantów odpowie również troje mieszkańców gminy Trzeszczany, którzy rzucili się na policjantów gdy Ci próbowali zatrzymać ich znajomego za jazdę cięgnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Zaczęli szarpać i odpychać policjantów oraz wyzywać ich słowami wulgarnymi. Po chwili jeden z agresorów złapał za drewniany trzonek i kilkakrotnie uderzył policjanta.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu, gdy dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie lokatorzy zgłosili zakłócenie spoczynku nocnego. W trakcie interwencji nietrzeźwy mężczyzna nie reagował na pouczenia do zachowania zgodnego z prawem, w dalszym ciągu głośno wykrzykiwał, a towarzysząca mu również nietrzeźwa kobieta zaczęła znieważać policjantów słowami uznanymi powszechnie za obelżywe oraz kopać i uderzać. W trakcie interwencji 32-latek zaatakował funkcjonariuszy, używając kuchennego noża, jednak został szybko obezwładniony.

Stanowcza reakcja dzielnicowych doprowadziła do zatrzymania agresywnej pary. W związku ze złamaniem prawa 32-letni świnoujścianin oraz jego 20-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i 32-letni sprawca trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec 20-latki zastosowano policyjny dozór.  

Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia, kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

***

W minioną środę, 01.11.br., dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzeszczanch podejmowali interwencję wobec 39-latka, który według zgłoszenia miał jeździć ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, po czym próbował się oddalić.

Nie reagował na wydawane polecenia i ostrzeżenia o zastosowaniu wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny wobec czego użyli siły fizycznej aby doprowadzić go do radiowozu.

W tym czasie troje mieszkańców gminy Trzeszczany próbowało zmusić policjantów do odstąpienia od wykonywanych przez nich czynności. Zaczęli szarpać i odpychać policjantów oraz wyzywać ich słowami wulgarnymi. Jeden z agresorów zaczął policjantów uderzać rękami, a chwilę później złapał za drewniany trzonek i kilkakrotnie uderzył jednego z nich.

Policjanci ponownie ostrzegli o zastosowaniu wobec wszystkich osób środków przymusu bezpośredniego. Wobec nie zastosowania się do poleceń policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Jeden z interweniujących policjantów doznał urazu ręki.

Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / KWP w Lublinie/ mw)

Powrót na górę strony