Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania paserów samochodowych

Data publikacji 30.03.2006

Zatrzymano obywatela Ukrainy podejrzanego o paserkę kilkunastu samochodów skradzionych na terenie Opolszczyzny.

Kolejne zatrzymania paserów samochodowychW okresie od 23 do 29 marca br. policjanci z Zespołu dw. z przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Opolu, wspólnie z policjantami z KMP w Opolu oraz KPP w Brzegu zatrzymali kolejne trzy osoby trudniące się paserstwem skradzionych samochodów.

Zatrzymania były kontynuacją sprawy operacyjnej realizowanej od ponad pół roku. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 23 marca w okolicach Bielska-Białej, wtedy to w ręce funkcjonariuszy wpadł 33-letni paser- obywatel Ukrainy. Mężczyzna ten stanowił bardzo ważne ogniwo w procederze przestępczym – prawdopodobnie był głównym odbiorcą skradzionych samochodów.

W domu-kryjówce przestępcy, ujawniono dwie jednostki broni gazowej oraz amunicję. Zabezpieczono również około 5 000 złotych na poczet ewentualnych grzywien.

29 marca pod Brzegiem policjanci zatrzymali kolejnych paserów, byli to dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego (19-latek i 30-latek).

Ponadto do tej sprawy udało się zabezpieczyć kolejne samochody (skoda oktawia, dwa volkswageny golfy, vw transportera i BMW) oraz narzędzia pochodzące z włamania do jednego z warsztatów na terenie powiatu opolskiego.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już zarzuty paserstwa, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony