Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa dilerów narkotyków rozbita

Data publikacji 12.02.2008

Policjanci z gdańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, rozbili grupę dilerów, którzy przez półtora roku wprowadzili na rynek około 30 kg marihuany. W ręce stróżów prawa wpadły ostatnie trzy osoby. Handlarze to mieszkańcy Gdańska i Tczewa. W wynajmowanych przez sprawców garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 tysięcy porcji narkotyków. Przestępcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, dilerzy działali głównie w Gdańsku i Tczewie. Siedmiu członków grupy Polica złapała na gorącym uczynku w sierpniu ubiegłego roku. Grupą kierował mieszkaniec Gdańska - Tomasz K. Wobec trzech osób sąd zastosował tymczasowy areszt. Wczoraj rano, w Tczewie, w ręce funkcjonariuszy wpadły ostatnie trzy osoby. Dwoje z nich to małżeństwo. W specjalnie wynajmowanym przez nich garażu funkcjonariusze znaleźli około 30 tysięcy porcji narkotyku.

5 z zatrzymanych było już wcześniej karanych w tym 3 za narkotyki. Dla większości z aresztowanych handel środkami odurzającymi stanowił główne źródło utrzymania. Za wprowadzanie w obrót narkotyków w znacznej ilości grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony