Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-letnia kobieta była prześladowana przez byłego konkubenta. Stalker trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 03.11.2017

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Cała sprawa zaczęła się na pozór niewinnie, gdy życiowi partnerzy postanowili się rozstać. W pewnym momencie 32-letnia poczuła się zagrożona. Kobieta zaczęła otrzymywać telefony i smsy od byłego 33-letniego konkubenta. Treści rozmów oraz smsów, a także wiadomości przesyłanych za pośrednictwem komunikatorów i sieci społecznościowych zawierały groźby. Stalker śledził kobietę, przychodził do jej pracy i przeszkadzał jej w wykonywaniu codziennych obowiązków jak i w normalnym funkcjonowaniu. Jego zachowanie stało się na tyle uporczywe i niebezpieczne, że 32-latka zdecydowała się o wszystkim powiadomić policjantów z Komisariatu Policji V w Krakowie. Funkcjonariusze podjęli czynności i doprowadzili do przesłuchania podejrzewanego.

Sprawca ukrywał się przed funkcjonariuszami, jednak nie zaprzestał nękania swojej byłej dziewczyny. Policjanci zatrzymali 33-latka. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut uporczywego nękania pokrzywdzonej jak i dwukrotnego nakłaniania jej do wycofania swoich zeznań złożonych w komisariacie. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem oraz wyjaśnieniami podejrzanego zdecydował o skierowaniu wniosku do Sądu o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego  trzymiesięczny areszt.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony