Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci realizując działania w ramach akcji ZNICZ 2017… zapobiegli pożarowi mieszkania

Data publikacji 03.11.2017

Patrolując cmentarz wałbrzyscy policjanci zauważyli pożar komina w jednym z budynków mieszkalnych. Zaalarmowali Straż Pożarną i sami ruszyli z pomocą. Jeszcze przed przybyciem strażaków, funkcjonariusze ugasili płomienie palącego się w mieszkaniu pieca. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru i spalenia całego mieszkania.

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu patrolując w środę 1 listopada br. okolice cmentarza przy ul. Orkana, zauważyli pożar komina w jednym z znajdujących się nieopodal budynków mieszkalnych. Niezwłocznie powiadomili o tym fakcie Straż Pożarną.

Oczekując na przyjazd strażaków, policjanci sprawdzili pomieszczenia mieszkalne w budynku celem ewakuowania mieszkańców. W budynku nikogo nie było. Drzwi do mieszkania, w którym palił się już piec, były otwarte. Policjanci ugasili płomienie. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce dalej ugasili pożar przewodu kominowego.

W trakcie akcji do domu wrócił 65-letni właściciel mieszkania. Jak tłumaczył policjantom, rozpalił w piecu i na chwilę wyszedł. Nie przypuszczał, że mogło dojść do takiej sytuacji.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z wałbrzyskiej „jedynki” nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru i spalenia całego mieszkania.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony