Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zapobiegli katastrofie

Data publikacji 12.02.2008

W ostatniej chwili nie doszło do katastrofy. Czterech chłopców w wieku od 11 do 17 lat zostało przyłapanych na gorącym uczynku, gdy układali kamienie na szynach torów kolejowych. Młodzi ludzie zdążyli już ułożyć przeszkodę z kamieni na odcinku 10 metrów w miejscu, gdzie pociągi ekspresowe poruszają się z prędkością 120 km/h.

Wszystko zaczęło się około południa. Do oficera dyżurnego Pruszkowie wpłynęła informacja, z której wynikało, że czterech nastolatków układało przeszkody na torowisku dla pociągów dalekobieżnych. Na miejsce natychmiast skierowano miejscowych funkcjonariuszy.

Gdy policjanci podjechali w rejon wiaduktu przy ul. Poznańskiej i Waryńskiego, zobaczyli pracowników straży ochrony kolei i czterech chłopców. Z relacji funkcjonariuszy SOK wynikało, że młodzi ludzie zostali złapani na gorącym uczynku, gdy układali właśnie na torach kamienie. Zdążyli już ułożyć przeszkodę na odcinku 10 metrów w miejscu, którym poruszają się pociągi ekspresowe z prędkością około 120 km/h.

Tomasz M. (l. 14), jego brat Paweł M. (l. 17), Jakub S. (l. 13) i jego brat Michał S. (l. 11) zostali przewiezieni do komendy powiatowej w Pruszkowie. O całej sprawie powiadomiono rodziców chłopców. Dodatkowo, w związku z tym, ze Tomasz M. uskarżał się na złe samopoczucie, wezwano więc pogotowie. 14-latek został zabrany do szpitala na badania. Pozostałymi zajęli się policjanci sekcji ds. nieletnich. Młodzi ludzie nawet nie zdawali sobie sprawy, że swoim bezmyślnym zachowaniem mogli spowodować katastrofę. Ich sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.

Powrót na górę strony