Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Włocławka namierzyli sprawcę śmiertelnego potrącenia

Data publikacji 06.11.2017

Włocławscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzieliwszy poszkodowanej pomocy. Do wypadku doszło 6 października w Modzerowie. 54-latkowi grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Rankiem 6 października w Modzerowie (gm. Włocławek) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 71-letnia rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kobieta prawdopodobnie została potrącona przez samochód ciężarowy, który następnie odjechał z miejsca zdarzenia. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku i jego sprawcy, prokurator wszczął śledztwo.

Włocławscy policjanci, pracując nad sprawą, dokładnie analizowali każdy jej wątek. Zebrane dowody pozwoliły im ostatecznie na wytypowanie pojazdu biorącego udział w zdarzeniu, a następnie jego kierowcy. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w miniony czwartek (2.11.17). Tego samego dnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarówno policjanci, jak i prokurator wnioskowali o zastosowanie względem 54-latka tymczasowego aresztu. W sobotę (4.11.17) sąd, po analizie materiałów, zdecydował o oddaniu mężczyzny pod dozór policji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.4 MB)

Powrót na górę strony