Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna sztafeta dobra

Data publikacji 06.11.2017

Gdy Markus miał 4 lata, lekarze zdiagnozowali u niego raka mózgu. Gdy miał 6 lat, dawali mu 2 tygodnie życia. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci z Opola. Spełnili jego największe marzenie – przejechać się radiowozem. Potem pomogli w leczeniu i w zbiórce pieniędzy. Dziś chłopiec ma 7 lat, rozpoczął naukę i spełnia kolejne swoje marzenia.

Markus Odelga to 7-latek mieszkający w niewielkiej wsi w województwie opolskim. Jest radosnym dzieckiem, pełnym pomysłów i marzeń.  Niepokojące sygnały pojawiły się 3 lata temu, gdy Markus miał 4 latka. U chłopca wykryto guza mózgu. Markus trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie został zoperowany. Przeszedł też chemioterapię i radioterapię. Jednak po kilku miesiącach choroba znowu dała o sobie znać.

Diagnoza była przygnębiająca. Markusowi miały zostać ostatnie 2 tygodnie życia. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu. Ruszyła sztafeta dobra, efektu której nikt nie mógł wówczas przewidzieć.

Najpierw dzielnicowy asp. Paweł Dankiewicz dowiedział się o sytuacji chłopca i o jego wielkim marzeniu. Markus bardzo chciał jechać prawdziwym radiowozem. Policjanci spełnili to marzenie, jednak życie chłopca nadal było zagrożone. Kolejne osoby zaczęły więc angażować się w pomoc.

Asp. szt. Roman Nowak pomógł nawiązać kontakt ze specjalistyczną fundacją. Dzięki temu rodzina mogła podjąć kolejną próbę leczenia. Funkcjonariusz zorganizował też za pośrednictwem fundacji „Krok po kroku” zbiórkę pieniędzy na zakup leków. Z kolei st. sierż. Magdalena Pryt zaczęła odwiedzać chłopca w jego domu. Zarówno Markus, jak i jego rodzina, mogli zawsze liczyć na jej wsparcie.

Historia, o której piszemy, rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku. Dziś Markus nie tylko, że żyje, ale i spełnia kolejne swoje marzenia. Płynął już łódką, odwiedził remizę strażacką, zaczął chodzić do szkoły. Policjanci nadal angażują się w pomoc chłopcu i jego rodzinie. Poniżej publikujemy list, który wysłała mama Markusa do komendanta miejskiego policji w Opolu.

Każdy, kto chce pomóc Markusowi Odeldze, może wpłacić darowiznę na subkonto fundacji KROK PO KROKU:
Bank Spółdzielczy w Oławie: 41 9585 0007 0010 0022 0220 0026
z dopiskiem " Darowizna na leczenie i rehabilitację Markusa Odelga "

  • Policyjna sztafeta dobra #1
  • Policyjna sztafeta dobra #2
  • Policyjna sztafeta dobra #5
Powrót na górę strony