Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieciaki odkrywają bezpieczeństwo

Z kilkoma tysiącami uczniów klas II szkół podstawowych spotkali się wykładowcy ze Szkoły Policji w Słupsku. Była to coroczna edycja lekcji realizowanych w szkołach pod hasłem "Odkrywamy bezpieczeństwo".

W ramach praktycznych zajęć, odbywających się w pobliżu szkół, policjanci przedstawiali maluchom zasady poruszania się po drodze oraz zwracali uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypominali drugoklasistom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Łącznie w spotkaniach udział wzięło udział kilka tysięcy uczniów klas drugich szkół podstawowych z samego miasta oraz z podstawówek gminy wiejskiej Słupsk.

Spotkania z dziećmi były okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia ich w pojazdach. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Program cieszy się wśród dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli dużym zainteresowaniem. Mamy także nadzieję, iż przyczynia się do zwiększenia trendu na bezpieczeństwo, który jest najważniejszym aspektem realizowanych zadań policjantów wobec najmłodszych.

Program prewencyjny "Odkrywamy bezpieczeństwo" jest realizowany od ponad 10 lat. Jego autorem jest mł.insp. w st. spocz. Czesław Purowski - były wykładowca słupskiej Szkoły Policji. Główny cel działań to propagowanie właściwych zachowań na drodze oraz przypominanie przepisów kodeksu drogowego. Jest to konieczne szczególnie w odniesieniu do dzieci, które  - również w okresie jesienno-zimowym - same korzystają z drogi stając się najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.
 

Powrót na górę strony