Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Przewozili busem 400 kilogramów nielegalnego tytoniu – zostali zatrzymani

Data publikacji 06.11.2017

Szczycieńscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa. Jak się okazało, cały samochód wypełniony był tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Kwotę uszczuplenia skarbu państwa oszacowano na kwotę ponad 185 tysięcy złotych. 34-latek i 29-letni pasażer zostali zatrzymani. Teraz grozi im wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (03.11.2017) w godzinach popołudniowych szczycieńscy kryminalni na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa. Na widok policjantów 29-letni pasażer pojazdu zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Okazało się, że mężczyźni na „pace” przewozili nielegalny tytoń. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 400 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Busem poruszał się 34-letni mieszkaniec Szczytna i 29-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty, a podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy.

 

 

Film Zabezpieczona krajanka

Pobierz plik Zabezpieczona krajanka (format mp4 - rozmiar 2.43 MB)

 

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, pochodzenie tytoniu oraz jego przeznaczenie. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek uszczupliłby skarb państwa na kwotę ponad 185 tysięcy złotych.

Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi im wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(IG/TM)

Powrót na górę strony