Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił dla luksusowego auta

Data publikacji 07.11.2017

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 38-letniego mieszkańca Bytomia. Zwłoki mężczyzny odnaleziono 1 listopada w Lesie Murckowskim w Katowicach. Początkowo wszystko wskazywało na to, że mężczyzna mógł zginać z rąk osób, z którymi prowadził nielegalne interesy. Jak szybko ustalili śledczy, motywem zbrodni był rabunek.

1 listopada br., około godz. 13.00 dyżurny katowickiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu w kompleksie leśnym, przy ulicy Szarych Szeregów ciała mężczyzny z obrażeniami. Od początku policjanci podejrzewali, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie. Stróże prawa, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn śmierci mężczyzny. Sprawa nie była prosta, bowiem początkowo nie była znana tożsamość ofiary.

W czwartek, 02.11.br., wieczorem, sprawę przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Już następnego dnia śledczy ustalili, że odnalezione zwłoki, to ciało 38-letniego mieszkańca Bytomia. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został zamordowany. Śledczy przyjęli kilka hipotez, które dokładnie sprawdzali i weryfikowali. Przypuszczali, że mężczyzna, który miał bogatą przeszłość kryminalną oraz był poszukiwany listem gończym, mógł zginąć z rąk osób, z którymi prowadził nielegalne interesy. Sprawdzając ten trop weryfikowali także inne wersje śledcze. Kryminalni dowiedzieli się, że jakiś czas temu mężczyzna zrealizował swoje marzenie i kupił sobie luksusowy samochód. Niedługo po tym, postanowił go sprzedać. Jak się jednak okazało, auto zniknęło. Policjanci szukając tego samochodu ustalili, że ktoś nim regularnie jeździ. Fakt, że auto pojawiało się w centrum Katowic zarejestrował miejski monitoring. Śledczy sprawdzili miejsca, gdzie mogło się znajdować. Trop prowadził do parkingu jednej z katowickich galerii handlowych. Tam kryminalni wkroczyli do akcji i zatrzymali 18-letniego kierowcę pojazdu. Podejrzenia kryminalnych, okazały się słuszne. Mężczyzna miał związek ze śmiercią 38-latka. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni tej dokonał na tle rabunkowym.

Chodziło o luksusowy samochód wart około 150 tys. złotych, który ofiara wystawiła na sprzedaż, na jednym z portali aukcyjnych. Nastolatek umówił się z ofiarą pod pretekstem zakupu samochodu. Następnie zamordował mężczyznę, a chcąc zatrzeć ślady próbował spalić ciało i porzucił je w lesie. Od śmierci 38-latka młody mężczyzna jeździł skradzionym samochodem Podczas zatrzymania do auta wsiadali z nim nastoletni znajomi, których postanowił zabrać na przejażdżkę. Jego namierzenie zajęło kryminalnym kilka dni. Teraz stanie przed obliczem temidy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • wizja lokalna

Film Zabił dla luksusowego auta

Pobierz plik Zabił dla luksusowego auta (format mp4 - rozmiar 23.37 MB)

Powrót na górę strony