Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bombowy żartowniś zatrzymany

Data publikacji 07.11.2017

Radzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 16-latka, który wczoraj powiadomił telefonicznie o bombie podłożonej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka w Lublinie.

   Radzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 16-ego mieszkańca Czemiernik, który wczoraj zadzwonił do dyżurnego policji i anonimowo poinformował, że w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim  znajduje się ładunek wybuchowy.

   Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole Policji. Po sprawdzeniu budynku przez policjanta przeszkolonego w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz terenu przyległego, alarmu nie potwierdzono.

   Policjanci ustalili do kogo należy numer z którego dzwoniono. Zaraz potem zatrzymano 16-letniego mieszkańca Czemiernik, który w chwili zatrzymania przebywał na terenie ośrodka. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka w Lublinie. 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego. Koszty akcji mogą pokryć rodzice.  

Powrót na górę strony