Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udzielili pomocy starszemu mężczyźnie

Data publikacji 07.11.2017

Siedział skulony, bez ciepłej odzieży i butów na skarpie ziemi. W takim stanie polkowiccy policjanci znaleźli 69-latka. Okazało się, że mężczyzna był wychłodzony. Pokrzywdzony został przekazany pod opiekę rodzinie. Temperatury za oknem spadają - nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę i zwracajmy uwagę na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy.

Polkowiccy policjanci rozpoczęli już cykl działań prewencyjnych w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych, przebywających na wolnym powietrzu i mogących potrzebować pomocy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 listopada br., po godz. 16.00. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ul. Wojska Polskiego zauważyli mężczyznę, który bez ciepłej odzieży i butów siedział skulony na skarpie ziemi. Funkcjonariusze od razu podjęli działania pomocowe. Jak się okazało 69-latek był wyziębiony, miał problemy z samodzielnym poruszaniem się, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego przebywa w tym miejscu i jest tak ubrany. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło starszemu panu pomocy medycznej. Na szczęście okazało się, że mężczyzna był lekko wyziębiony i nie wymagał hospitalizacji. W związku z tym został przez policjantów przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodziny.

Temperatury za oknem, co raz niższe, w związku z tym apelujemy do wszystkich mieszkańców o informowanie Policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112 lub 997 oraz do najbliższej jednostki Policji.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony