Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasłabł w mieszkaniu. Z pomocą, przez okno, przyszli policjanci

Data publikacji 08.11.2017

Szybka rekcja i olbrzymie zaangażowanie policjantów z Olsztynka pozwoliło uniknąć tragedii. Aby ratować życie 72-letniego mężczyzny mundurowi weszli do jego mieszkania przez okno. W środku znaleźli nieprzytomnego seniora leżącego na podłodze, któremu udzielili pierwszej pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj tj. 7 listopada br. około godz. 13.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Oslztynku został poinformowany przez zaniepokojonego mężczyznę, że jego 72-letni znajomy nie otwiera drzwi od mieszkania, ani nie odbiera telefonów. Martwił się tym, że nie ma z nim kontaktu i miał obawy, że coś mu się stało.

Sierż. sztab. Jacek Próchniewski i st. post. Łukasz Krzysztyniak natychmiast pojechali pod wskazany adres. Potwierdzili, że nikt mimo pukania nie otwiera drzwi do mieszkania. Gdy zauważyli uchylone okno, bez wahania podjęli decyzję o wejściu przez nie do budynku. W środku znaleźli leżącego na podłodze nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci sprawdzili funkcje życiowe 72-latka, ułożyli go w pozycji bezpiecznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce zbadał poziom cukru we krwi mężczyzny. Gdy okazało się, ze jego poziom jest bardzo wysoki, mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Szybka reakcja i zdecydowane działanie policjantów podczas tej interwencji, pozwoliło uniknąć tragedii i uchronić zdrowie i życie 72-latka.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony