Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZASILILI SZEREGI LUBUSKIEJ POLICJI

Data publikacji 08.11.2017

O 15 policjantów zwiększył się lubuski garnizon po przyjęciu nowych stróżów prawa. Adepci po uroczystym ślubowaniu trafią do Słupska na szkolenie podstawowe, aby za kilka miesięcy być w pełni przygotowanym do służby społeczeństwu. Zachęcamy, aby ich śladem poszli kolejni chętni.

W środę /8 listopada/ 15 nowo przyjętych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie. Słowa roty powtórzyły 2 kobiety i 13 mężczyzn. Już niebawem adepci trafią do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie poznają tajniki policyjnej służby. To kilkumiesięczne szkolenie, po którym czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w określonych jednostkach Policji. To wystarczy, aby po tych etapach być przygotowanym do służby na ulicy i stawiać czoła największym wyzwaniom. To w wielu momentach sytuacje, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Wiele jeszcze trzeba się nauczyć  ale procedura rekrutacyjna już wskazała, że to właśnie te osoby mogą w przyszłości w pełni wykazywać się profesjonalizmem i skutecznością.

Szef lubuskich stróżów prawa insp. Jarosław Janiak zwrócił się do swych nowych policjantów słowami: „Akt ślubowania to nie tylko piękne słowa, to przede wszystkim odpowiedzialność, trud i piękno policyjnej służby. Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby. Oczekuję od was pełnej dyscypliny, odpowiedzialności i zaangażowania w trakcie kursu podstawowego w Szkole Policji, jak i w późniejszej służbie…”

Do najmłodszych służbą policjantów słowa swe skierował tradycyjnie Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak: „gratuluję tego wyróżnienia i przebrnięcia przez procedurę rekrutacyjną. Policja Lubuska cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym dlatego nieustannie musicie dbać o honor i odpowiedzialność związaną z noszeniem munduru. Proszę także rodziny o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna ale i niezwykle trudna”.

Duchowego wsparcia jak zawsze udzielił Kapelan Lubuskiej Policji ks. kanonik Jerzy Piasecki.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

sierż. szt. Maciej Kimet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.64 MB)

Powrót na górę strony