Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego włączyli się w akcję "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna"

Data publikacji 08.11.2017

Policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim włączyli się w Ogólnopolską Akcję Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Dzisiaj funkcjonariusze oddali krew w Bialskim Oddziale Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policjanci bialskiej jednostki oddają krew już od wielu lat, dla tych którzy najbardziej jej potrzebują.

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Celem organizowanego cyklicznie przedsięwzięcia, jest przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Aby dołączyć do akcji trwającej należy przy rejestracji podać hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, akcja trwa od 23 października 2017r do 15 grudnia 2017r.

Dzisiaj w akcje włączyli się policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Funkcjonariusze oraz członkowie ich rodzin oddali krew w Bialskim Oddziale Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Nie jest to inicjatywa jednorazowa, mł. asp. Szczepaniuk Marek, mł. asp. Szymon Nurzyński oraz  asp. Sławomir Nestoruk oddają krew regularnie już od wielu lat, pomagając osobom potrzebującym, które niejednokrotnie przechodzą ciężkie operacje, ratujące ich zdrowie i życie.

Warto dodać, że dzisiaj mł. asp. Szymon Nurzyński w dowód uznania za długoletnie oddawanie krwi uhonorowany został odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.

B.S.P.

Powrót na górę strony