Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedź na niesprawdzoną przez dziennikarzy historię opublikowaną w Gazecie Wyborczej

Data publikacji 08.11.2017

W związku z publikacją Gazety Wyborczej z dnia 7.11.2017 r. pt. „Jak zatrzymują bydgoscy policjanci?” informuję, że 5 listopada br., w nocy, policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Fordon podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy popełnili wykroczenie, zachowywali się nerwowo i na widok jadącego radiowozu pośpiesznie zaczęli się oddalać.

Podczas legitymowania mężczyźni utrudniali wykonanie tej czynności, nie podporządkowywali się poleceniom wydawanym przez policjantów oraz w trakcie interwencji zaczęli szarpać się z policjantami, a jeden z nich podjął próbę ucieczki, podczas której się przewrócił. Podczas interwencji mężczyźni kierowali w stronę policjantów słowa powszechnie uznane za obraźliwe i wulgarne, a także jeden z nich odgrażał się, że załatwi policjantów.

Już w niedzielę 5.11.2017 r. w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Fordon wszczęto postępowanie karne w sprawie o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy policji. W sprawie tej przedstawiono zarzuty obu mężczyznom, wobec których podjęto interwencję.

Na potrzeby prokuratorskiego śledztwa oraz czynności wyjaśniających prowadzonych przez Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy zabezpieczono nagrania z pomieszczeń monitorowanych w komisariatach, gdzie przebywali zatrzymani.

Na tym etapie nie możemy wykluczyć, że oskarżenia kierowane w stronę policjantów są przyjętą linią obrony.

Czekamy na wyjaśnienie tej sprawy przez Prokuraturę, do której dostarczono dokumentację z przebiegu interwencji.

 

Powrót na górę strony