Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone podrobione torebki i portfele za ponad 100 tys. zł

Data publikacji 08.11.2017

Torebki i portfele z logo znanych marek imitujące oryginalne, zabezpieczyli żarscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to ponad 100 tys. złotych. Towar do obrotu wprowadzał 63-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony poniedziałek, 06.11.br., Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejną realizację, której celem było wyeliminowanie z obrotu nielegalnego towaru. Na jednym ze stoisk handlowych w przygranicznej Łęknicy ujawnili i zabezpieczyli ponad 50 sztuk torebek i portfeli, na których bezprawnie umieszczone było logo znanych światowych marek. Znaki graficzne oraz logo imitowały oryginały. Prawdziwe torebki warte są od 800 złotych, cena niektórych modeli może dochodzić nawet do 10 tys. złotych. Łącznie oryginalne odpowiedniki mogą być warte powyżej 100 tys. złotych. Towar do sprzedaży po bardzo niskich cenach oferował 63-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który odpowie teraz za przestępstwo gospodarcze. Został również ukarany mandatem za brak zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Gorzowie/mw)

  • Zabezpieczone podrobione torebki i portfele
  • Zabezpieczone podrobione torebki i portfele
  • Zabezpieczone podrobione torebki i portfele
Powrót na górę strony