Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne sukcesy policjantów z Torunia w wyciskaniu sztangi

Data publikacji 08.11.2017

Sierż. szt. Marzena Grzelak z KMP w Toruniu i sierż. szt. Łukasz Latanowicz z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zostali mistrzami Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wzięło udział 141 zawodników z różnych krajów. Nasi koledzy, w kategoriach, w których startowali, okazali się bezkonkurencyjni.

W minioną sobotę (4.11.17) Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się zawody pucharu Europy RAW  w wyciskaniu sztangi leżąc. Łącznie w zawodach startowało 141 zawodników. Zawody otworzył główny organizator Mistrz Świata Andrzej Kocyła oraz burmistrz Miasta Złotoryji Robert Pawłowski. Do zmagań ze  sztangą stanęli  zawodnicy z Polski, Węgier, Niemiec, Czech, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Serbii i Grecji. Dlatego też, obsada sędziowska była międzynarodowa. Wśród arbitrów znaleźli się, oprócz Polaka, Białorusin, Czech i Grek.  

Podczas 16 godzin zmagań, uczestnicy pucharu Europy WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc, sumując wszystkie próby, wycisnęli łącznie ponad 48 ton. Zawodnicy z całej Europy zmagali się z wyciskaniem ciężarów mocno powyżej 200 kg.

Zmagania rozpoczęło 17 kobiet. W kategorii open (służby mundurowe) zwyciężyła nasza koleżanka sierż. szt. Marzena Grzelak z KMP w Toruniu, o której sukcesach pisaliśmy już wielokrotnie. Dodatkowo stanęła na podium zdobywając III miejsce w kategorii do 67,5 kg oraz w kategorii weteran,  gdzie wycisnęła 85 kg.

Z kolei funkcjonariusz z Komisariatu Policji Toruń Podgórz sierż. szt. Łukasz Latanowicz został mistrzem Europy w kategorii do 140 kilogramów (służb mundurowych) wyciskając na sztandze ciężar 222,5 kg.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ciężkiej pracy i osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Powrót na górę strony