Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne "krwawe wtorki"

Ponad 100 osób wzięło udział w akcji „Krwawy wtorek”, którą zainicjowali krwiodawcy z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku. Przez trzy wtorki października każda osoba oddająca honorowo krew oprócz ekwiwalentu energetycznego otrzymywała również zaproszenie na słodki poczęstunek przy kawie.

 

Akcja została zrealizowana przy współpracy regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Każda osoba, która oddała krew, otrzymywała dodatkowo zaproszenie do znajdującego się nieopodal lokalu na darmową kawę i ciastko.

Intencja organizatorów była popularyzacja honorowego oddawania krwi i jednocześnie zachęcenie nowych donatorów, by podzielili się z osobami potrzebującym tym, co najcenniejsze - własną krwią.

W trakcie trzech październikowych „krwawych wtorków” zebrano 46 litrów krwi.

 

W ramach tegorocznych działań krwiodawcy z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji zapraszać będą do wzięcia udziału w akcji „Nasza krew, nasza Ojczyzna”. W grudniu natomiast, wspólnie z Bankiem Żywności krwiodawcy przygotują paczki świąteczne, które zostaną rozwiezione do osób potrzebujących w kilku miejscowościach powiatu słupskiego.

Idea honorowego oddawania krwi propagowana jest przez członków policyjnego Klubu HDK PCK nie tylko wśród policjantów. Do szkolnego Klubu należą też między innymi mieszkańcy Słupska, a także pracownicy jednej z platform wiertniczych na Morzu Północnym.

 

Powrót na górę strony