Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli pierwsze szczątki ludzkie, które zostały skradzione z nekropolii

Data publikacji 09.11.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracując nad sprawą kradzieży szczątków ludzkich z cmentarzy zabezpieczyli pierwsze skradzione zwłoki. Typując miejsca ich ukrycia funkcjonariusze opierali się na pracy operacyjnej, analizie zgromadzonych materiałów oraz przedmiotów zabezpieczonych u zatrzymanego. Jeszcze dzisiaj 54-latek podejrzewany o znieważenie miejsc pochówku zostanie doprowadzony do prokuratury. Policja wnioskuje o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej nadal bardzo intensywnie pracują nad sprawą kradzieży szczątków ludzkich, do których dochodziło w przeszłości m.in. na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pierwszym etapem realizacji tej sprawy było zatrzymanie 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o te przestępstwa. Następnie policjanci wytypowali miejsca, w których sprawca ukrywał skradzione szczątki ludzkie. W swoich działaniach funkcjonariusze opierali się na pracy operacyjnej, analizie materiałów oraz przedmiotów zabezpieczonych u zatrzymanego mężczyzny.

Wczoraj, 08.11.br., w kompleksie leśnym policjanci znaleźli kilka worków z ludzkimi szczątkami i przyczepione do nich tabliczki nagrobne.

Praca policjantów wykazała, że szczątki pochodzą z terenu województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, nadal szukają kolejnych zakopanych ciał.

Jeszcze dzisiaj 54-letni mężczyzna podejrzewany o znieważenie miejsc pochówku zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

 

Powrót na górę strony